İngilizce Konu Anlatımları, İngilizce Gramer Dersleri, İngilizce Test
Ders Dökümanları


2014 2015 İngilizce Yıllık Planları İndir

2014 - 2015 İngilizce Yıllık Planları : 2014 2015 Eğitim öğretim yılı ilkokul, ortaokul, lise yani 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. sınıf İngilizce yıllık planlarının hepsine sitelerimizden indirebilirsiniz. 2014 2015 İlkokul İngilizce Yıllık Planları 2. Sınıf İngilizce Yıllık Planı 2014 - 2015 3. Sınıf İngilizce Yıllık Planı 2014 - 2015 4. Sınıf İngilizce Yıllık Planı 2014 - 2015 2014 2015 Ortaokul İngilizce Yıllık Planları 5. Sınıf İngilizce Yıllık Planı 2014 - 2015 6. Sınıf İngilizce Yıllık Planı 2014 - 2015 7. Sınıf İngilizce Yıllık Planı 2014 - 2015 8. Sınıf İngilizce Yıllık Planı 2014 - 2015 2014 2015 Lise İngilizce Yıllık Planları 9. Sınıf İngilizce Yıllık Planı 2014 - 2015 10. Sınıf İngilizce Yıllık Planı 2014 - 2015 11. Sınıf İngilizce Yıllık Planı 2014 - 2015 12. Sınıf İngilizce Yıllık Planı 2014 - 2015 Daha fazla İngilizce yıllık plan için www.ingilizcecin.com sitemizin İngilizce Yıllık Planlar kategorisini ziyaret edebilirsiniz. ...

7. Sınıf İngilizce Kelimeleri

7. Sınıf İngilizce dersine ait tüm ünitelerin kelimelerini aşağıdaki dökümandan çalışabilirsiniz. Bunun dışındaki bir çok kelime listesini ve 7. Sınıf İngilizce ile ilgili İngilizce konu anlatımı, test, alıştırma ve slayt gibi her türlü İngilizce dökümanı www.ingilizcecin.com sitemizden indirebilirsiniz. Diğer dersler ile ilgili tüm dökümanları ise www.derscin.com sitemizde bulabilirsiniz. 7. Sınıf İngilizce Kelimeleri ve Anlamları -Resimli, Renkli, Örnek Cümle (Tüm Üniteler)

8. Sınıf İngilizce Konu Anlatımı

8. Sınıf İngilizce dersi ile ilgili tüm konulara ait özet konu anlatımını aşağıdaki dökümandan çalışabilirsiniz. İngilizce dersine yönelik tüm konu ve sınıflara yönelik çalışmaları ise www.ingilizcecin.com sitemizden takip edebilirsiniz. Ayrıca İngilizce dersinin yanı sıra diğer tüm ders dökümanları için www.derscin.com sitesine bakmanızı tavsiye ederiz. 8. Sınıf İngilizce Konu Anlatımı TEOG Genel Tekrar  

Trend Saç Modelleri ve Afro Saç Modelleri

Teknolojinin gelişmesi bir çok alanda hayatımızı yakından etkilemektedir. Özellikle internet aracılığı ile yayın yapılan siteler, hayatımıza bir çok anlamda kolaylık sağlıyor. Örneğin birkaç yıl öncesine kadar afro saçlar hakkında en ufak bir bilgimiz yokken moda siteleri ve saç siteleri sayesinde bu modellere yönelik ayrıntılı bilgi sahibi olma şansı elde etmiş bulunmaktayız. Afro saç modelleri ile ilgili elimizde sadece kuaförlerin katalogu bulunurken günümüzde birkaç tıklama ile binlerce afro saç modeline ulaşabiliyoruz. Birbirinden farklı afro saç modelleri ve görselleri hakkında detaylı bilgi almak için saç modelleri ya da moda siteleriniz ziyaret edebilirsiniz. Özellikle bayların saç modellerinden çok çabuk sıkıldığını hepimiz biliyoruz. Genellikle kısa saça sahip olan baylar saç stillerini değiştirmekte çok fazla zorlanmayacağı için çok sık tarz değişikliğine gidebiliyorlar.  Son zamanlarda gözümüze çarpan ve bu alanda en iyi sitelerden biri olan Trendsacmodelleri.com  bu alandaki tüm ihtiyaçları karşılamaya yetiyor. Özellikle trend saç modelleri konusunda müthiş içerikler hazırlayan site editörleri, her konuya özellikle yüksek çözünürlüklü görseller ekleyerek konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Yediden yetmişe herkesiçin faydalı olacak bu siteyi mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Birbirinden güzel trend saç modelleri hakkında bilgi almak ve daha nice kategorilere göz atmak için Trendsacmodelleri.com adresini ziyaret ediniz....

Güncel Döviz Ve Dil Çevirici, Güncel Altın Fiyatları

Günümüz bilişim çağı aynı zamanda hız çağı olarak da adlandırılmaktadır. Bu çağ sizlere birçok imkan sunarken aynı zamanda sizden birçok şeyi de alır. Zamanınızı bu çağa ayak uydurmak üzere feda etmek zorunda kalabilirsiniz. Yabancı dil de bu çağda önemli bir yer işgal etmektedir. Ve siz bu dil çevirileri ile uğraşmakta ona zaman ayırmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bırakın bunu sizin için biz yapalım. Hazırladığımı dil çeviri sayesinde bu artık çok basit. Bunu kendinize sağlamak için de dil çevirme linkinin sizi yönlendirmesine izin verebilirsiniz. Çeviri imkanlarına geniş yer vermiş olan sitemiz yalnızca yabancı dil çevirileriniz için hazırlanmış değildir. Aynı zamanda birçok birim çeviriyi de bir anda yapabilirsiniz. Bunun için de örneğin güncel döviz çevirici sayesinde güncel para miktarlarını öğrenebilirsiniz. Bu alana yönlenmek için de güncel döviz çevirici linkini kullanın. Döviz çevirilerinizin yanında güncel altın fiyatlarını da öğrenme imkanınız vardır. Bunun için de ücretsiz olarak imkan tanıyan sitemizde güncel altın fiyatları sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Gönülden Sevenler, Siberalem ve Match and Talk Üye Olma

Teknolojinin, özellikle de bilgisayar ve internet teknolojisinin ne kadar geliştiği ortadadır. Bu büyüme ve gelişme içerisinde yapılan en iyi yeniliklerden biriside insanların internet ortamından kolayca arkadaş edinmelerini sağlayan siteler olsa gerek. Bu arkadaşlık sitelerinden en ünlülerinden olan siberalem üye olma diyorsanız bağlantılarımızda verilen linklerime giriş yapmanız ve kayıt olmanız yeterli olacaktır. Siberalem üye olma ile üye olmalıyım diyen ve üye olan binlerce insanla tanışma fırsatı bulup, güzel arkadaşlıklar edinir gerçek hayatta da isterseniz görüşebilirsiniz.       Diğer bir arkadaşlık sitesi olan gönülden sevenler üye olma sitesi için de linklerimiz var. Zaten gönülden sevenler üye olma gibi olan çoğu arkadaş edinme sitesine kayıt olma sayfamızdan ulaşabilirsiniz, üstelik en hızlı biçimde. Sizlerin tek tek aramak ve vakit kaybetmek yerine bu gibi olanaklardan yararlanması için ayrıca match and talk üye olma bağlantıları da hazırladık. Match and talk üye olma linkleri ile sevebileceğiniz insanlarla güzel ortamlar oluşturabilir ve isterseniz bu ortamı gerçek hayata da taşıyabilirsiniz.

Esenyurt Metrobüs Civarı Satılık Lüks Daireler

Esenyurt metrobüs civarı satılık daireler kategorisi son yıllarda online emlak sistemleri üzerinde araştırılan kategoriler arasında en dikkat çekenleridir. Esenyurt son yıllardaki imar projeleri ve altyapı hizmetleri sayesinde ülkemizin, İstanbul’un en dikkat çeken semtlerinden birisi olmayı başarmıştır. Siz de Esenyurt metrobüs civarı satılık daireler bağlantısını kullanarak size uygun daireleri buradan görebilirsiniz. Esenyurt satılık daireler başlığı altında Esenyurt ve civarındaki tüm daireleri görmekle birlikte online emlak sistemlerine kaydedilen satılık daireler arasındaki cazip fiyatları sıralama fırsatına da sahipsiniz. Esenyurt satılık daireler bağlantısını kullanarak bu daireleri görüp bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.   Esenyurt satılık lüks daireler kategorisi ise online emlak sistemlerindeki kategorilerden en sık ziyaret edileni olarak bilinmektedir. Çünkü son yıllarda Esenyurt civarında uygulanan yeni yaşam alanları projeleri ile bu bölgeye oldukça lüks son teknoloji ürünü daireler inşa edilmiştir. Esenyurt satılık lüks daireler bağlantısını kullanarak bu ilanları tüm özelliklerine göre kategorize edip görüntüleme ve ulaşabilme olanağına sahipsiniz.

Tunceli Osmaniye Erzincan Arkadaşlık İlanları Sitesine Katılmak

Arkadaşlık ilanları sitesine giriş yaparak aradığınızı bulabilir, bulamadığınızı aramaya başlayabilirsiniz! Ücretsiz arkadaş arama servisi ile kullanıcılarına en çok hizmet veren sitedir. Seviyeli arkadaşlık ilanları ile kullanıcıları tarafından popüler bir hale gelen bu site ile yalnız arkadaş kalmayacak. Tunceli arkadaşlık ilanları sitesine giriş yaparak dilediğiniz gibi arkadaş arama seçeneğini kullanabilirsiniz! Tunceli ve çevre illerde ikamet eden kullanıcılar ile bir araya gelmek için http://www.nettearkadas.net/tunceli-arkadaslik-siteleri/ linkine tıklayabilirsiniz. Osmaniye arkadaşlık ilanları sitesi Türkiye’nin en çok tercih edilen arkadaşlık ilanları sitesinden biri haline geldi! Yıllardır kullanıcılarına arkadaşlık servisi olarak hizmet sağlayan bu güzel siteye giriş için http://www.nettearkadas.net/osmaniye-arkadaslik-siteleri/ linkine tıklayabilirsin. Erzincan arkadaşlık ilanları sitesi ile yıllardır hizmet  vermeye devam ediyor! Sizde Erzincan arkadaşlık ilanları sitesi farkıyla aradığınız özelliklere sahip bay & bayan kullanıcılar ile bir araya gelmek için hemen http://www.nettearkadas.net/erzincan-arkadaslik-siteleri/ linkine tıklayabilir, aradığınız özelliklere sahip bay bayanlar ile bir araya gelebilme imkanı bulabilirsiniz tıkla sende katıl.

İngilizce Past Continuous Tense Konu Anlatımı

Past continuous tense (yada Past Progressive)  Türkçe'ye -yordu şeklinde çevrilir ve iki bölümden oluşur :   was/were + Fiiling Özne was/were FİİLing  YADA  (present  participle / ortaç) He was sleeping  Örnek  cümleler Olumlu cümle I was sleeping Uyuyor olacağım Olumsuz cümle I wasn't sleeping Uyumuyor olacağım Soru cümlesi Was she  sleeping ? O, uyuyor olacak mı ? Olumsuz soru cümlesi Weren't they  sleeping ? Uyuyor olmayacaklar mı ? Olumlu Olumsuz Soru I was staying I wasn't staying Was I  staying? You were staying You weren't staying Were you  staying? He, she, it was staying He wasn't staying Was  she  staying? ...

İngilizce Simple Past Tense Geçmiş Zaman Konu Anlatımı

İngilizce Simple Past Tense Geçmiş Zaman Konu Anlatımı |  görsel 1
  İNGİLİZCE SIMPLE PAST TENSE / GEÇMİŞ ZAMAN     KULLANIM VE YAPI   Bu tense Türkçe'deki geçmiş zaman ile aynı şekilde kullanılmaktadır fakat Türkçe'de olmayan Present Perfect Tense ile karıştırılmaktadır. İki tense arasındaki farkları incelemek için Present Perfect bölümüne bakmalısınız.   Simple Past Tense ( Geçmiş Zaman ), geçmişte yapılmış eylemleri ifade etmek için kullanılır. Geçmişte yapılmış eylemin etkileri şimdiki zamanda da geçerli olmamalı, geçmişte kalmalıdır. Aksi halde, Present Perfect kullanılmalıdır.   GEÇEN YIL YAPILAN İŞ                         ÇEVİRİ                                           ŞU ANKİ DURUM                TENSE              He painted the walls into red .......... Duvarları kırmızıya  boyadı ..... Duvarlar artık sarı .......... Simple past He has painted the walls into red ... Duvarları kırmızıya  boyadı ..... Duvarlar hala kırmızı ..... Pre. Perfect   Yukarıda görüldüğü üzere, kırmızıya ...

İngilizce Present Perfect Tense Konu Anlatımı

İngilizce Present Perfect Tense Konu Anlatımı |  görsel 1
Present Perfect Tense  Özellikler TANIM Present Perfect Tense Türkçe’de karşılığı olmayan bir tenstir. İş geçmişte başlamış ve şu anda tamamlanmıştır. Aslolan işin zamanı değil, kendisidir veya gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğidir. YAPISI Present Perfect Tense                                                           Ö  +  HAVE yada HAS + F3 + N     KULLANIM ALANI 1. Etkisi hala devam etmekte olan geçmiş kökenli eylem.   We have been abroad for years. (Yıllarca yurtdışında bulunduk) Have you passed the exam? (Sınavı geçtin mi?) I have never gone to Izmir. I have never been to Izmir. She has been to Izmir. (Şimdiye kadar İzmir’de bulunmuşluğu vardır. Şu anda değil) She has gone to Izmir. (Şu anda İzmir’de veya İzmir yolunda.) We have beaten the Samsunspor. (Kutlama hala sürüyor veya yeni olay)   Karşılaştırınız I have lost my keys. (Anahtarlar hala kayıp) I lost my keys. (Anahtarları bir ara kaybetmiştim.)   Bill has won several races on this horse. (Bill hala ...

İngilizce Present Continuous Tense Konu Anlatımı

İngilizce Present Continuous Tense Konu Anlatımı |  görsel 1
Present Continuous (Progressive) Tense İngilizce Şimdiki Zaman Özellikler 1. Halihazırdaki eylem The children are sitting at their desks right now. 2. Şu anda değil, ancak şu sıralarda yapılan eylem (süreklilik gerektirir) This student is taking five courses this semester. They are working hard to pass the KPDS. 3. Planlanmış gelecek (kişisel) Gelecek zaman belirten bir zarf ile birlikte kullanılır. “to be going to do” kalıbıyla yakın anlamlıdır. “What are you doing next Sunday?”                  “I am playing tennis next Sunday.” I am seeing Mr. Johnson at 5 o’clock tomorrow evening. : Kontrol edemediğimiz olaylar için bu yapıyı kullanamayız. Kişisel olaylarda, önceden planlanmışlık varsa kullanabiliriz. It is snowing tomorrow. [Yanlış] It is going to snow tomorrow. [Sadece hava tahminci isek veya bir bilgiye istinaden konuşuyorsak] 4. Sıklık belirten zaman zarflarıyla kullanıldığında (özellikle always ve never) şikayet ve sızlanma anlamına gelir. I am always/constantly/forever picking up your dirty clothes. You are never coming to work on time : Past continuous ile de bu anlamda kullanılır. I had a roommate last year. She was always leaving her dirty clothes on the floor. 5. to...

Simple Present Tense Konu Anlatımı ve Örnekler

Simple Present Tense Konu Anlatımı ve Örnekler |  görsel 1
  Simple Present / İngilizce Geniş Zaman Özellikler 1. Alışkanlık, devamlı davranış (habitual) I have breakfast every morning. 2. Doğal gerçekler, bilimsel hakikatler (natural facts) The earth revolves around the sun. Coffee grows in Brazil. 3. Anlatım, öyküleme (spor müsabakası, masal, roman vs.) The story begins with a robbery. In 1453, Faith conquers Istanbul , and then rearranges the governing style. 4. Tarifeli düzenlemelerde (timetable and schedule) Olay gelecek zamanda gerçekleşecek olmasına rağmen, özellikle a) toplu taşıma araçlarının ayrılış-varış vakitleri, b) resmi binalar, işyerleri ve okulların açılış kapanış saatleri c) toplantı ve imtihanların vs. başlama-bitiş vakitleri için kullanılır. Ortak özellikleri bu zamanların bir makamca önceden belirlenmiş olmasıdır. The film starts at 5 o’clock. The train arrives at ten. 5. Zaman yan cümlesinde (in time clause) Olay gelecek zamanda geçse bile zaman cümlecikleri içlerine will almazlar. Bunların yerine yan cümleciğin tensi present olur.* I will go to school after I have my breakfast. I will have finished my Project by the time the manager returns from Turkey. * Olup-bitmişlik anlamı vermek için zaman belirten zarf cümleciklerinde pr...

Future Perfect Continuous Tense Konu Anlatımı, Örnekler

Future Perfect Continuous Tense Konu Anlatımı, Örnekler |  görsel 1
  FUTURE PERFECT CONTINUOUS TENSE Future perfect continuous Türkçe'ye -mış oluyor olacak şeklinde çevrilir ve iki bölümden oluşur :   Will have been + Fiiling Özne will have been FİİLing   YADA  (present participle / ortaç) He will have been living  Örnek  cümleler Olumlu cümle I will have been working çalışıyor olmuş olacağım Olumsuz cümle I won't have been working çalışmıyor olmuş olacağım Soru cümlesi Will they have been working? çalışıyor olmuş olacaklar mı ? Olumsuz soru cümlesi Won't they have been working? çalışmıyor olmuş olacaklar mı ? Olumlu Olumsuz Soru I'll have been living I won't have been living Will I have been living? You'll have been living You won't have been living Will you have been living? ...